ALTINYAPRAK KONAK
Süit (42,25 m2)
İki ayrı yatak odası
Şömineli 19. yy sofası
Air-condition
Türk hamamı tarzı banyo
Bahçe
FOTOĞRAF GALERİSİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
ONLINE REZERVASYON
ALTINYAPRAK KONAK
GELİN ODASI
TAŞRA ODASI
ERGUVAN ODA
SARI ODA

ŞİRİNCE EVLERİ ziyaretimize köy meydanına yakın olan ve bahçesi bir mandalina ağacıyla gölgelenen ALTINYAPRAK'la başlıyoruz. Taşra konakları geleneğini günümüze taşıyan ALTINYAPRAK, toplam dört kişilik bir aileyi ya da birlikte seyahat eden iki aileyi ağırlayabiliyor.

ALTINYAPRAK'taki nostalji yolculuğumuzun ilk durağı giriş katındaki çift kişilik yatak odası. Antik pirinç karyolaların eteklerini süsleyen Kandıra dokumaların zerafeti atlas saten yorganların asaletiyle bütünleşiyor.

Aynı katta yer alan ve Türk hamam kültüründen esinlenilerek tanzim edilen kurnalı banyonun şark atmosferini tavandaki kubbecikler tamamlıyor.

Üst kata geçişi sağlayan ahşap merdiven üzerindeki tabaklık antik değerli baharat öğütücü, toprak çömlekler ve porselen tabaklarla tezyin edildi.

Üst kattaki yatak odasındayız. İzmir'de bir mezattan viran durumda temin edilerek yeniden hayata döndürülen ceviz karyolanın saten yorganı geleneksel Türk çiçek aşkının hatıralarını taşıyor. Duvardaki sedef kakma ayna Kahramanmaraş'tan. İşlemeli Avusturya sandalye Thonet imzalı.

ALTINYAPRAK ziyaretimizi noktalayacağımız şömineli şark sofasındayız.

Bu bölümde evin bugünkü sahibi İstanbul kökenli, eski turist rehberi Ahmet Koçak'ın ailesine ait hatıralarla karşılaşıyoruz.

Şöminenin üzerindeki harf devrimi öncesine ait tıp diploması Koçak'ın büyükbabasına ait. İnce vuruşlarıyla ruhunuzu sukûnete davet eden duvar saati anneanneden. Medeniyet penceresinden uzak kalmayı göze alamayan konukların telkinleriyle uydu yayınlarını da içeren bir TV sistemiyle donatılan sofadaki sekili bölüm başlangıçta evin mutfağıymış. Sağdaki eski iptidai evyenin yerinde bugün sıcak ve soğuk suyun ulaştığı bir mini-mutfak bulunuyor.

Şehir gürültüsünden uzak huzur dolu bir Şirince akşamında ALTINYAPRAK'ın sofasında yudumlayacağınız çay ya ya kahvenizi mini-mutfakta ya da bir süre önce yaktığınız şöminedeki korlar üzerinde hazırlayabilirsiniz. Tercihiniz serinlemekten yanaysa soğuk içecekleriniz minibarda. Seçim sizin. Tıpkı bizleri mutlu eden sanal alemdeki ŞİRİNCE EVLERİ ziyaretinizi gerçek dünyaya taşımak tercihinde olacağı gibi...

 

ALTINYAPRAK KONAK   konaklama fiyatları
Tek Kişi 600   TL
İki kişi 850   TL
Bu fiyatlar zengin bir kahvaltıyı ve "Hoşgeldiniz İkramı" nı içermekdedir.